Itālija
Cтрана
9 Dienas
Время
Самолёт
Cамолёт

SPĀNIJA, PORTUGĀLE, ANDALŪZIJA – AR ATPŪTU PIE JŪRAS ALGARVES PIEKRASTĒ

 

 

1

Diena 1:

Tikšanās Rīgas lidostā ~5:45 (precīzu laiku skatieties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena).

Lidojums Rīga-Žirona (~7:45- 10:15).

Došanās uz Valensiju. Ekskursija pilsētā.

Mūsdienās Valensija ir trešā lielākā Spānijas pilsēta tūlīt aiz Madrides un Barselonas. Pilsētas vecās ēkas un būves liecina par pilsētas aizraujošo vēsturi. Valensija ir tipiska, silto Vidusjūras ūdeņu apskalota, austrumu piekrastes pilsēta, kurai raksturīga strauja, dažbrīd pat haotiska attīstība. Lagūnu un smaržojošo apelsīnu dārzu ieskauto pilsētas skaistumu aprakstījis neviens cits kā slavenais rakstnieks Blasko Ibanjess. Valensija kļuva par bagātu un plaukstošu pilsētu, pateicoties sākumā lauksaimniecībai un zvejniecībai, bet vēlāk rūpniecības nozarei. Tā ir daudzveidīga, dzīvespriecīga, gaiša un trokšņaina pilsēta, kur senās Turijas upes krastos zaļo parki.

Brīvs laiks.

Došanās uz *** tranzīta viesnīcu. Atpūta.

2

Diena 2

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Brauciens uz Kordovu. Ekskursija pilsētā.

Kordova ir Andalūzijas pilsēta, provinces galvaspilsēta ar tādu pašu nosaukumu Gvadalkvivir upes krastā. Kādreiz (līdz 10. gs.) pilsētā bija ap viens miljons iedzīvotāju un tā bija teju vislielākā, izglītotākā un plaukstošākā pilsēta pasaulē.

Došanās uz *** tranzīta viesnīcu. Atpūta.

3

Diena 3

Brokastis.

Numuriņu atbrīvošana.

Ekskursijas brauciens uz Seviļu.

1929. gada Ibērijas-Amerikas izstādes paviljona apskate. Apmeklēsiet pasaulē lielāko gotikas katedrāli un Karalisko pili Alkazaru. Tālāk seko ekskursija skaistākajās Seviļas vietās: Spānijas laukums, Marijas Luīzes parks, Torre del Oro, kā arī tipiskais ebreju kvartāls Santa-Krusa.

Brīvs laiks.

Brauciens uz Algarvi. Iekārtošanās *** viesnīcā.

Algarve – tā ir Portugāles dienvidu piekraste, kur atrodas vistālāk uz dienvidiem esošais punkts Eiropā. Lieliskas pludmales ar zeltainām smiltīm brīnumainu klinšu ielokā stiepjas no Sagres zemesraga līdz Guadianas upei. Te var apmeklēt vēl arābu periodā celtos cietokšņus, izbaudīt lielisku Atlantijas virtuvi un saprast, kas ir “neatkārtojams portugāļu raksturs”.

4

Diena 4

Brokastis.

Atpūta pie jūras.

Pēcpusdienas izbraukšana uz Lagošu.

Tieši Lagošā Enrike Jūrasbraucējs dibinājis slaveno jūras skolu, no šejienes kuģi devās uz tālajām zemēm.

Redzēsim Lagošas cietoksni un fortu, tā senās ieliņas, kuras caurvij ceptas zivs aromāts.

Pēc vēlēšanās, var apmeklēt fortu Bandeira (ieeja ~2EUR/cilv.) un vergu tirgu – skumjo vēstures lappušu liecinieku.

Turklāt, ja ir vēlēšanās, izbrauciens ar kuģīti pa ūdens grīvām uz Ponta da Piedade. Brauciens notiks tikai tad, ja būs labvēlīgi laika apstākļi (piemaksa uz vietas – 15 eiro).

Mēs virzamies uz slavenāko Algarves vietu, kuru apmeklē visi tūristi – Ponta da Piedade upes grotu sistēma, kurā miljoniem gadu laikā okeāna viļņi ir izskalojuši dīvainas alas un zeltainā piekrastes smilšakmens formas.

Grotu apskate tiek veikta laivās no ūdens (pēc vēlēšanās).

Atgriešanās viesnīcā.

Atpūta.

5

Diena 5

Brokastis.

Atpūta pie jūras.

Dienas otrajā pusē ekskursija uz Faro – Algarves reģiona galvaspilsētu.

Faro dibināja finiķieši Formoza upes palienē, un kā uzskata zinātnieki, šajā vietā ir atradusies leģendāra Ossonoba pilsēta.  Redzēsim slaveno Karmo baznīcu un kaulu kapliču (ieeja ~1 EUR/cilv.), Faro cietoksni un neatkārtojamas upes ainavas, kā arī varēsim nogaršot Algarves vīģu, mandeļu un pupiņu saldumus. Brīvs laiks.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

6

Diena 6

Brokastis.

Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursija uz Portugāles galvaspilsētu – Lisabonu (papildu maksa 50 EUR).

Lisabona ir viena no senākajām Eiropas pilsētām. To dibināja vēl senie feniķieši. Gadu gaitā tā ir mainījusies līdz nepazīšanai, jo tā ir saglabājusi visu traģēdiju rētas, kas plosījušās Portugālē, it īpaši 1755. gada zemestrīce. Tikai neliels Belenas rajons atgādina par kādreizējo Portugāles galvaspilsētas diženumu.  Mēs redzēsim Žeronīma klosteri un Belenas torni, pieminekļus, kas ir uzskaitīti UNESCO sarakstā. Žeronīma klosteris un Belenas tornis – spilgts neparastā manuelino stila paraugs, kuru var sastapt tikai Portugālē. Tajā ir apglabāts Vasko de Gama, kā arī daudzi karaļi. Blakus atrodas Prezidenta pils, Kariešu muzejs, lieliskais Impērijas laukums un piemineklis pirmatklājējiem. Blakus atrodas vissenākā fabrika, kas ražo slavenos pasteis de belem – saldās kūciņas, kas obligāti jānogaršo.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

7

Diena 7

Brokastis.

Brīva diena. Atpūta pie jūras.

Dienas otrajā pusē ekskursija uz vistālāko dienvidos esošo punktu – Sagres zemesragu (Sv. Vinsenta zemesrags) un uz Silveš cietoksni (piemaksa 15 EUR).

Pilsēta, kas kādreiz ir bijusi lielā romiešu apmešanās vieta un Al-Algarb arābu provinces galvaspilsēta. Pilsētā ir saglabājies cietoksnis, kas ir celts no sarkanā smilšakmens. Šaurās arābu ieliņas ved uz leju no pakalna uz Arade upi un veido vārdiem neaprakstāmu sajūtu, it kā ienirstot vēsturē. Pēc vēlēšanās, Silveš cietokšņa apmeklējums – ~2 EUR/cilv.

8

Diena 8

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Ceļš uz lidostu.